Школа молитви

 

Християнська молитва – це один з найбільших скарбів, що його Божому народові подарував Господь.

Часто можна почути, що потрібно молитися, бо молитва є помічною, молитва є необхідною для вирішення тяжких життєвих ситуацій, про те, що молитва є розмовою з Богом, але розмовою, яка нам ставиться в обов’язок, про те, що молитва є необхідною компонентою духовного життя.

Але часто стикаємося з проблемою – як ліпше молитися? Як виглядає правдива молитва?

Багато мудрих книг написано про молитву, але спробуємо подати короткі рекомендації про молитву та її різноманітні способи.

Щоб краще збагнути, що таке молитва і як краще нею послуговуватись, спробуймо її розглянути в кількох пунктах.

Перш за все дамо відповідь на питання: що є молитвою? Адже в різних джерелах зовсім різні поняття називаються молитвою. Що таке молитва прослави і чим вона різниться від молитви поклоніння. Яка то є молитва спільною, а яка особистою? Що таке молитва літургійна? Як виглядає християнська медитація? І взагалі, які є форми молитви?

Цікаво також зазначити, що християнське незнання того, як потрібно молитись не є надбанням новітнього часу. Ще Ісусові апостоли прохали Його: «Господи, навчи нас молитися» (Лк. 11,1). Трохи дивне прохання. Адже всі апостоли були ортодоксними ізраїльтянами, а в часи Ісуса, кожен ортодоксний ізраїльтянин, досягнувши тринадцятирічного віку проходив обряд бар-міцва, в якому ставав повноправним членом вибраного народу Божого. У свої 13 років кожен ізраїльтянин мусів вміти молитись і читати Танах (Старий Завіт). Історичні записи того часу розповідають нам, що ізраїльтяни молились багато і часто. Отже апостоли вміли молитись. Але, очевидно, бачачи як Ісус молиться, розуміли, що їхній молитві чогось бракує, їхня молитва не є такою, як Його молитва.

І сьогодні багато християн відчувають, що їхній молитві чогось не вистачає.

Спробуємо їм допомогти!